​​​​​​​ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک انجام دهد.
ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده است و همچنین درد در روش ایمپلنت دیجیتال به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی کاهش پیدا می‌کند.
مراحل کاشت دندان با استفاده از راهنمای  جراحی ( شابلون جراحی یا سرجیکال گاید) که بر اساس محل قرارگیری ایمپلنت  در اختیار پزشک قرار می گیرد صورت می پذیرد.  با استفاده از آن جراح می تواند مطمئن باشد که عمل جراحی کمترین آسیب را به اعصاب اطراف یا دندانهای مجاور وارد می کند. این راهنما همچنین به دندانپزشک کمک می کند تا دقیق ترین و کوچکترین شکاف های ممکن را برای کاشت ایمپلنت  ایجاد کند.​​​​​​​

ایمپلنت دیجیتال |خانه دندانپزشکی دروس ، دکتر امیر مسعود دشتی

مراحل ایمپلنت دندان با تکنیک دیجیتال

مرحله اول: دریافت اطلاعات لازم با استفاده از اسکنر داخل دهانی و  CBCT  (عکس رادیو گرافی سه بعدی)
 بررسی وضعیت بافت نرم (لثه)
 بررسی وضعیت بافت سخت (استخوان فک)
 بررسی بهداشت دهانی بیمار​​​​​​​

اسکن داخل دهانی

مرحله دوم : ساخت راهنمای دیجیتال ( سرجیکال گاید) توسط پرینتر سه بعدی (3D) که به دندانپزشک کمک می کند  ،تا بدون نیاز به برش و شکافتن لثه محل و زاویه دقیق کاشت  ایمپلنت را با بالا ترین دقت ممکن  مشخص  کند .

سرجیکال گاید

مرحله سوم :کاشت  ایمپلنت با تکنیک Flapless ( بدون برش و بخیه ) و قرار دادن اباتمنت و روکش موقت ( در صورت تمایل بیمار ) در انتها. این مرحله به صورت استاندارد بین  15  الی 30 دقیقه زمان می برد.

 ایمپلنت بدون برش وبخیه

​​مهم ترین نکته در مورد انجام  ​ایمپلنت دندان با تکنیک دیجیتال  که بیما​​​​​​​ران باید یه آن توجه داشته باشند ، مزایایی  ازجمله جراحی بدون برش لثه و بدون بخیه ،خونریزی کمتر، کاهش چشم گیر درد و تورم​​​​​​​ بعد از ایمپلنت وافزایش زیبایی کار نهایی​​​​​​​ است .

مرور مراحل ایمپلنت دیجیتال 

ایمپلنت دیجیتال دکتر محمود ادیب
ایمپلنت دیجیتال

​محل دندان از دست رفته

ایمپلنت دیجیتال دکتر محمود ادیب
ایمپلنت فوری

استفاده از اسکنر داخل دهانی و CBCT 

ایمپلنت دیجیتال
ایمپلنت دیجیتال

طراحی و ساخت سرجیکال گاید

کاشت ایمپلنت و قرار دادن روکش موقت